Fronty meblowe

 

Wytrzymałość materiału - Fronty tworzone są z wytrzymałej i odpornej płyty MDF grubości 19mm, pełne bez łączeń i malowane również na krawędziach. Strona wewnętrzna jest w kolorze laminatu (biały), zarówno we frontach lakierowanych, fornirowanych jak i akrylowych.

Na specjalne życzenie klienta strona wewnętrzna może zostać również polakierowana lub pokryta fornirem (front dwustronny).

W przypadku frontów akrylowych jest to niemożliwe ze względu na strukturę laminatu.

Wszystkie fronty lakierowane, fornirowane oraz akrylowe wykonujemy z uchwytami frezowanymi. 

  

 

Fronty lakierowane

Fronty lakierowane wstępnie poddawane są obróbce frezowania, następnie podkładowania i lakierowania lakierami z palety RAL, ICA oraz NCS,  w macie - półmacie - połysku.

 

Fronty fornirowane

Fronty fornirowane z forniru naturalnego wykonujemy tylko w tafli! Natomiast fronty z forniru modyfikowanego wykonujemy w tafli oraz z frezowanym uchwytem z możliwością zachowania rysunku słoja zależnego od gatunku. 

 

 

Fronty akrylowe

Jako bardzo nieliczni, a może nawet i jedyni opanowaliśmy i wprowadziliśmy na rynek technologie wykańczania frontów akrylowych. Tradycyjnie boki frontów akrylowych wykańcza się obrzeżem PCV. My poszliśmy jednak o krok dalej i tą technologie zastąpiliśmy lakierowaniem powierzchni bocznych starannie dopasowanym kolorem do koloru akrylu. Takie rozwiązanie pozwala nadać o wiele bardziej estetyczny wygląd krawędzi płyt akrylowych. Tym samym pozwala to na wyeliminowanie czarnej krawędź jaka pozostaje po obrzeżu PCV, która z biegiem czasu pod wpływem kurzu i brudu będzie nam się coraz mocniej uwidaczniała. Dzięki lakierowaniu obrzeży frontów akrylowych jest możliwość zamówienia formatek akrylowych z frezowanym uchwytem! Lakierujemy w macie oraz połysku.